V šuplíku mám spoustu textů a některé z nich jsou teď k mání. Zvu vás proto na jejich výprodej.

Výprodej šuplíkuProtože píšu pořád a o všem, občas se stane, že už se mi další texty nevejdou do šuplíku. Je proto třeba nahromaděný materiál probrat, vytřídit a něco s ním provést. Některé texty vyhodím, jiných se mi však obvykle zželí. Jenže co s nimi? Vhodné využití pro některé z nich prostě nemám. Rozhodl jsem se proto, že vám je nabídnu. Třeba se některý z nich bude tematicky hodit na váš blog nebo třeba do vašeho firemního časopisu. Vítejte na mém tržišti se slovy!

Přiznávám, že tady tak trochu prodávám zajíce v pytli. Ale ne úplně – každému zající koukají z pytle uši i kousek čumáčku. Aby si zkrátka text nepřivlastnil nikdo nepovolaný, najdete zde pouze jeho název, stručný popis a krátkou ukázku (pár odstavců). Ten, kdo se jej rozhodne koupit, má díky tomu jistotu, že se kompletní text dostane opravdu jen k němu.

Pokud máte o některý z níže uvedených textů zájem, napište mi. Do zprávy nezapomeňte uvést název vybraného textu, preferovaný formát (DOCX, DOC, RTF, TXT, PDF) či své případné požadavky na jeho individuální úpravy. Obratem se vám ozvu, na všem se domluvíme a zanedlouho už můžete mít text zveřejněný na svých stránkách.

Akce platí do vyprázdnění šuplíkových zásob.


Nabídka textů z šuplíku

The Doors: Kultovní kapela, která dobyla svět
Článek seznamuje čtenáře s příběhem této legendární kapely. Nastiňuje její historii, představuje nejvýznamnější písně a desky a zmiňuje se i o osudech jednotlivých členů. V závěru také odkazuje na další zdroje, v nichž lze nalézt podrobnější informace.
Počet znaků: 5260 (necelé 3 normostrany); cena textu: 700 Kč.

→ Podívat se na ukázku

Milujete ďábelsky pálivou čínskou polévku? Připravte si ji sami doma!
Tento recept provede čtenáře krok za krokem postupem přípravy populární čínské polévky, která je typická svou ďábelskou ostrostí.
Počet znaků: 2590 (téměř 1,5 normostrany); cena textu: 450 Kč.

→ Podívat se na ukázku

Procházka sparťanskou historií aneb Jak šel čas s nejúspěšnějším českým klubem
Tento text z mého šuplíku mapuje historii fotbalové Sparty. Začíná v roce 1893, kdy byl klub založen, a postupně se dostává až do současnosti. Zmiňuje sparťanské úspěchy, krize, slavné hráče i památné zápasy.
Počet znaků: 6297 (takřka 3,5 normostrany); cena textu: 800 Kč.

→ Podívat se na ukázku

Vyrazte na šípek a udělejte si zásobu vitamínů na zimu
V tomto článku se čtenáři dozvědí základní informace o šípku – k čemu může být člověku dobrý, kdy je vhodná doba na jeho sběr či jak si z něj připravit lahodný čaj.
Počet znaků: 2928 (více než 1,5 normostrany); cena textu: 450 Kč.

→ Podívat se na ukázku

Proč tak často vyjídáme ledničky? I vinou umělých sladidel
Tento text pojednává o nebezpečí umělých sladidel pro lidský organismus. Zejména je v něm polopaticky popsán proces, v rámci kterého se po požití syntetické náhražky cukru do těla uvolňuje inzulin a dochází k tzv. hypoglykémii.
Počet znaků: 2854 (přes 1,5 normostrany); cena textu: 500 Kč.

→ Podívat se na ukázku

3 důvody, proč nevyhazovat televizi bez DVB-T2
Čtenář se při čtení seznámí s problematikou přechodu na nový standard televizního vysílání (DVB-T2). Dále jsou mu pak v článku předloženy tři tipy, jak využít starší televizor, jenž nový standard nepodporuje.
Počet znaků: 2831 (přes 1,5 normostrany); cena textu: 500 Kč.

→ Podívat se na ukázku

Česnek: obyčejná surovina, která umí zázraky
V tomto článku se čtenář dozví o blahodárných účincích česneku a také zjistí, jak rozeznat česnek český od čínského. Dále se také v textu uvádí, k čemu se dá česnek využít, a zmíněna je i jedna nepříjemnost, která se s používáním česneku pojí.
Počet znaků: 2946 (přes 1,5 normostrany); cena textu: 500 Kč.

→ Podívat se na ukázku

Čím nahradit cukr? Zkuste datlovou pastu
S pomocí tohoto návodu si čtenář snadno a rychle vyrobí domácí datlovou pastu, která může dobře posloužit jako náhražka klasického rafinovaného cukru. Článek zahrnuje popis přípravy pasty a zmiňuje i možnosti jejího využití.
Počet znaků: 2288 (více než 1 normostrana); cena textu: 350 Kč.

→ Podívat se na ukázku