Knížku Podzemí slov aneb Výpravy pod povrch češtiny můžete popostrčit k vydání tím, že si ji objednáte v předprodeji (buď jen tak, nebo společně s některou z nabízených odměn).

Velkou pomocí ale může být i propagace knihy. A proto je tady tahle stránka, která má sloužit jako

ROZCESTNÍK MOŽNOSTÍ, KTERAK PUBLIKACI PODPOŘIT.

Podzemí slov

Adresa předprodeje: bit.ly/KupPodzemiSlov

Nejlepší, co můžete pro vznik knihy udělat, je sdílení odkazu, který vede na předprodejovou stránku:

https://bit.ly/KupPodzemiSlov

Šířit ho můžete, kde se dá. Na sociálních sítích (u sebe na profilu; ve skupinách, jejíž členy by mohla knížka zajímat…), na blogu, v diskuzních fórech i offline.


QR kód

Pokud chcete knížku propagovat offline, můžete využít i QR kód, jehož naskenováním (pomocí mobilu) se člověk dostane na předprodejovou stránku.

Stáhnout QR kód

QR kód Podzemí slov

Plakáty, letáčky

Pokud máte doma tiskárnu a chtěli byste knížku propagovat i v offline světě, můžete si stáhnout propagační plakát/leták. Ten je k dispozici ve dvou verzích. První je obecný (říká „podpořte vznik knížky o češtině“), druhý je určen pro autorovo rodné město Pelhřimov (říká „podpořte vydání knihy místního autora“). Obě verze jsou k dispozici ve formátech PDF i PNG.

Oba plakáty jsou na výšku. Při tisku ve větším formátu se dají vyvěsit/vylepit na veřejné místo, v menší podobě můžou posloužit jako letáčky, které se rozdávají lidem.

Stáhnout PLAKÁT OBECNÝ (PDF)

Stáhnout PLAKÁT PRO PELHŘIMOV (PDF)

Stáhnout PLAKÁT OBECNÝ (PNG)

Stáhnout PLAKÁT PRO PELHŘIMOV (PNG)


Facebookovská stránka

Podporou knihy může být i sdílení facebookovské stránky Podzemí slov – můžete na své zdi sdílet stránku jako takovou, pozvat na ni své přátele nebo sdílet její jednotlivé příspěvky.


Událost na FB

Knihu můžete podpořit i tím, že pozvete své přátele na facebookovskou událost, která se týká předprodeje.


Tiskové zprávy, články ke zveřejnění

Máte blog, časopis nebo jiný prostor, kde by se dal zveřejnit článek o vydání knihy? Pokud ano, můžete si stáhnout některou z připravených tiskových zpráv / článků. Tyto texty můžete zveřejnit v doslovném znění, popř. je upravit podle svých preferencí (zvyklostí daného média apod.). Článek můžete doplnit i ilustračními obrázky (viz níže).

Stáhnout TISKOVOU ZPRÁVU O KNÍŽCE (DOCX)

Stáhnout ROZHOVOR S AUTOREM (DOCX)


Ilustrační obrázky

Propagaci knihy (např. článek o jejím vzniku) můžete doplnit následujícími obrázky (kliknutím na obrázek jej získáte ve větším rozlišení):

Podzemí slov
Obálka knihy
Jakub Marek: Podzemí slov
Obrázek s náhledem, jak bude kniha vypadat (1)
Obrázek s náhledem, jak bude kniha vypadat (2)
Obrázek s náhledem, jak bude kniha vypadat (3)

Anotace

Chcete-li někomu popsat, o čem knížka je, můžete využít následující anotaci:

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se rumu říká zrovna rum? Víte, co to znamená, když vám majitel e-shopu řekne, že právě ponížil ležáky? A všimli jste si, kolik se v hovorech o fotbale používá básnických prostředků? To je jen hrstka otázek, kolem nichž se točí Podzemí slov – knížka pro ty, kteří se rádi zamýšlejí nad řečí, již ostatní používají bez rozmyslu. Prostřednictvím krátkých kapitol v ní nahlédneme pod povrch češtiny. A kdo ví, možná tam najdeme i nějaké paralely s životem jako takovým.