K výhodám práce na volné noze patří i to, že můžete podnikání rozšiřovat o další a další činnosti, které vás baví. Já jsem si tak ke copywritingukorekturám před nedávnem přidal ještě redakci knih. Následující tři tituly, které jsem dostal za úkol redigovat, si podle mě zaslouží i vaši pozornost.

Pokud rádi čtete a zrovna hledáte další příběhy, do nichž byste se mohli ponořit, doporučuju vám 3 následující knížky, jejichž autoři mi je coby redaktorovi svěřili do péče. Každá je jiná, ale každá si určitě najde nadšené čtenáře.

Barvobraní: sbírka barevných povídek
(Šárka Adamcová, Jarmila Biskupová, Klára Czastková, Marie Čtyroká, Jana Gabrielová, Petra Kolářová, Helena Kubíčková, Michaela Mikulová, René Nekuda, Zorka Švarcová)

Tuhle nevšední povídkovou knížku má na svědomí kolektiv autorek, které se daly dohromady na kurzu skvělého lektora tvůrčího psaní Reného Nekudy (jeho kurzy mimochodem ze srdce doporučuju – sám jsem jeden absolvoval a rozhodně stál za to!).

Základním tématem každé povídky je nějaká barva, ovšem autorky při psaní neměly hranic. Ve výsledku tak jde o sbírku příběhů, které jsou veselé, smutné i dojemné, ale v každém případě originální.

Kniha je navíc součástí Projektu Hakuna Matata, z. s., a výtěžek z jejího prodeje putuje k rodinám žijícím v azylových domech. Dětem ze znevýhodněných rodin tak symbolicky přináší možnost objevovat barevný svět.

Oficiální anotace:

Napadlo by vás spojení červené barvy s lyžováním ve Špindlerově Mlýně? Co říkáte na niterné tango v oparu modrého dýmu, dovolenou na pláži s růžovým pískem nebo na příběh o geniální malířce nadané černou magií? A věděli jste, že duše může být žlutá a posedlost zelenou stravou dokáže zhatit svatební plány? Že malou holku zachrání před hádkami rodičů oranžový tygr a když čáp ztratí čepičku, má barvičku bílou? A už jste někdy slyšeli, že křížová cesta k sebepoznání je zabarvená do fialova a šlápnutí do hnědého psího exkrementu může znamenat šťastný den?

Barvobraní

Po hlavě do podivna
(Martina Heš)

Autorka novely Po hlavě do podivna byla jazykovou korektorkou mojí knížky Podzemí slov. Když mě tak oslovila, jestli bych se ujal redakčních úprav její druhotiny, neváhal jsem. A i když jsou cílovou skupinou knihy zejména ženy, práce na ní mě moc bavila.

Knížka je čtivá, zábavná i dojemná a hlavně má nečekané rozuzlení, které si můžete vyložit mnoha způsoby. Víc ale nebudu prozrazovat, protože nad vlastní čtenářský zážitek není.

Oficiální anotace:

Leila a Viky jsou spřízněné duše. Jedna má dvě děti a druhá žije single. Je jim třicet tři a osamělé večery společně zapíjejí kolagenovým drinkem. Pak Leila skočí po hlavě do podivna. Odletí do země saun a překapávané kávy, její svět se rozpadne a znovu poskládá.

Příběh o hlubokém přátelství a stýskání po něčem, co zmizelo tak náhle, že už ani nevíš, jestlis to vůbec měla. O vnitřní odvaze, kterou Finové označují slovem sisu. O hledání sama sebe, po mateřské i bez ní, v Helsinkách i v Praze. O tom, že změnit se může všechno, ale to důležité zůstane s námi.

Po hlavě do podivna

Moudra pejska Flíčka, než se zavřou víčka
(Dominika Hořejší)

Coby redaktor bych měl pracovat i na pohádkové knížce Moudra pejska Flíčka, než se zavřou víčka. V tomto případě ale ještě není nic jistého. Právě totiž probíhá crowdfundingová kampaň, která rozhodne o tom, jestli kniha opravdu vyjde. Podpořit ji můžete na webu nakladatelství Pointa – v rámci předprodeje si ji tam můžete s předstihem pořídit a posunout ji tak k vydání (pokud se nevybere dostatek financí, peníze se vám vrátí).

V knížce se děti i jejich rodiče vydají na farmu za pejskem Flíčkem, který díky ostatním zvířátkům a laskavému průvodci Lukášovi postupně získává klíč k životu v lásce, přátelství a sebehodnotě. Pohádkové příběhy Dominiky Hořejší jsou veršované, zábavné i poučné – malí čtenáři v nich mají možnost poznat význam hodnot, jako je kamarádství, respekt k odlišnostem, sebeláska či svoboda.

Oficiální anotace:

Jak už název napovídá, kniha několik pohádek v sobě skrývá. Jsi-li dítě nebo zvídavý dospělý, kniha ti moudra do života napoví. Abys na své cestě neměl pocit, že jdeš sám, otevři pár stránek a já ti veršované pohlazení o pejskovi Flíčkovi a jeho životě na farmě dám. Pokud máš tedy dost odvahy zjistit něco nového o sobě, je tahle kniha přímo pro tebe. Teď už stačí jenom číst, nechat naplno běžet svou fantazii a točit list.

Moudra pejska flíčka, než se zavřou víčka
Zaujal vás můj článek? Obohaťte jím svoje internety!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *